«Балетний костюм – як інша шкіра»,- це слова багатьох артистів балету. Саме цьому він має бути бездоганний.

Балетна пачкаоснова костюма. Її виготовлення забирає доволі багато часу і прискіпливої праці. Ви тільки уявіть собі, що досвідчений кравець може зробити один костюм за кілька днів. І це не прикрашаючи його. Тільки пошити. На прикрашення його треба ще витратити кілька діб – й тоді це буде саме витвір мистецтва..

Технологія виготовлення балетної пачки.

Пачку обов’язково виготовлять індивідуально. Для початку виготовлення пачки, кравець має зробити біля 18 замірів, з яких 5 будуть використані для пошиття спідниці.

Надалі кравець підбирає відповідну тканину. В давнину, в основі костюма використовували газову матерію, муслін або тарлатан. Її мусили використовувати в кілька шарів, і не дивлячись на велику кількість тканини кравцям вдавалось візуально зробити костюм легким й повітряним.

В теперішній час, використовується штучна легка й пружна тканина. При пошитті ліфа, його ще називають – корсаж, використовується кілька шарів тканини.

Танцівниці балету віддають перевагу трикотажним тканинам в поєднанні з лайкрою. Саме така комбінація відмінно сідає по фігурі та робить фігуру візуально трішки стрункішою.

До процесу примірки відносяться особливо ретельно. Саме від цього залежить якість виконання танцю, і тільки бездоганно досконалий варіант влаштує всіх. Корсаж застібається виключно на гачки. Ніякі блискавки ані ґудзики не підходять. Вся справа в надійності. Гачки пришиваються в шаховому порядку, аби унеможливити випадкове розстьобування.

Щодо кроя пачки

Без перебільшення- це наче чаклування. Уявіть собі, на одну пачку буде використано не менше 12 метрів тканини! А може так статися, й понад 20. Варто зауважити той факт, що крій спідниці – самий простий. Смужка за смужкою. Складність виготовлення пачки в тому, що кожна наступна смужка зменшується на 2-3 сантиметри, а стандартна пачка складається з 10 шарів.

При необхідності, кількість шарів в балетній пачці може бути завбільшки 10, але це можливо виконати лише за домовленістю з майстром. Все тому, якщо зростає об’єм, збільшується і вага костюма, і це може негативно вплинути на якість вистави. Потім, як балетна пачка зібрана в смужки, кравець вирізає край зубчиками.

Надалі йде момент коли до трусиків пришивається тканина. Шар за шаром, копітко та ретельно, кравець пришиває смужки тканини. Пришивають їх в певному порядку від внутрішньої смуги, яка завширшки 11-14 см, й до найширшої, розміром яка біля 37-43 см. Це винятково ручний процес, тож й пришивається кожен шматочок складками, використовуючи виключно особистий досвід.

Коли усі шари пришиті, основна робота вважається закінченою. Однак на цьому етапі балетна пачка виглядає як польова квіточка- не пишною. Обруч зі сталі – саме він є тією родзинкою яка змушує пачку тримати ту саму форму. Обруч вставляється в середину шарів. Й тільки після цього, балетна пачка набуває свого закінченого вигляду гвоздики яка розпустилася.

Зубчики які кравець вирізав в одному з минулих етапів, роблять балетну пачку подібну до квітки надаючи додаткову візуальну пишність.

Залишається прикріпити пачку до корсета балерини. Поверх всього балетного костюма прикріплений шар, який прикрашається тематично: блискітками, стразами, або розшивається красивими шнурами та нитками.

Категорії: Балет, танці

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *